Najczęściej zadawane pytania

Opłaty

Informacje o pakietach i ich cenach, usługach dodatkowych oraz kosztach.

Jakie opłaty wiążą się z zamówieniem waszej strony internetowej?

Oferujemy cztery predefiniowane pakiety usług w cenach 499, 799, 1099 oraz 1399 złotych netto. Jest to opłata jednorazowa. Ponadto udostępniamy konfigurator dzięki któremu możesz stworzyć swój własny pakiet usług dokładnie odpowiadający Twoim potrzebom. Aby poznać zawartość przygotowanych przez nas pakietów sprawdź przygotowaną przez nas ofertę. Zakup jednego pakietu upoważnia do posiadania jednej strony WWW.

Kolejnym kosztem jest opłata za hosting i domenę1. Więcej informacji w zakładce “Czym są opłaty za Hosting i Domenę?”.

1 Koszt kupna domeny ponosisz tylko jeżeli nie posiadasz własnej.

Czym są opłaty za Hosting i Domenę?

Koszt związany z wykonaniem przez nas strony www jest jednorazowy, natomiast koszty hostingu i domeny1 ponosisz co roku, we własnym zakresie2.
Przy współpracy z zewnętrznym dostawcą, przygotowaliśmy dla Ciebie jedne z najniższych cen na rynku, dzięki czemu, roczny koszt utrzymania strony internetowej, najczęściej zamyka się w kwocie do 100 zł.

Hosting na każdą kieszeń2:

Hosting 5GB Hosting 10GB Hosting 30GB
od 41 zł
(rocznie)
od 74 zł
(rocznie)
od 155 zł
(rocznie)

Domeny12:

Rozszerzenie domeny Rejestracja Odnowienie Transfer
Narodowe (.pl) 11,10 zł 44,00 zł darmowy
Funkcjonalne (np. .com.pl, .biz.pl, .net.pl) 8,54 zł 34,00 zł 26,83 zł z przedłużeniem o rok
Globalne (.com) 36,58 zł 43,02 zł 26,83 zł z przedłużeniem o rok
Europejskie (.eu) 24,38 zł 30,89 zł 17,07 zł z przedłużeniem o rok

* Podane ceny są cenami netto i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
1 Koszt kupna domeny ponosisz tylko jeżeli nie posiadasz własnej.
2 Klient we własnym zakresie dokonuje płatności za świadczenie usługi hostingu, o której mowa w § 5 ust. 2 regulaminu, a także za zarejestrowanie lub przedłużenie ważności domeny dla swojej strony www. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki braku płatności za usługi, o których mowa w zdaniu poprzednim. Ceny są zależne od zewnętrznego dostawcy i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

Czy uzyskam dostęp do konta e-mail?

Jeżeli wybrany plan hostingowy zewnętrznego dostawcy umożliwia tworzenie skrzynek pocztowych, to na Twoje życzenie stworzymy je dla Ciebie. Zmiana hasła do konta będzie możliwa przy zalogowaniu się do niego z poziomu przeglądarki internetowej. Pojemność skrzynek jest ograniczona pojemnością związaną z wybranym planem hostingowym dostawcy zewnętrznego.

Dlaczego ceny waszych pakietów są niższe od cen typowych stron WWW?

Oferowane ceny możliwe są dzięki wielu czynnikom. Wszystkie oferowane przez nas wzory są zaprojektowane i wdrożone przez pracowników naszej firmy – oznacza to brak dodatkowych kosztów ponoszonych na ich kupno. Czas to pieniądz! Wysoce zoptymalizowany proces wdrażania i wprowadzania treści minimalizuje czas potrzebny na wykonanie Twojej strony.

Jak rozliczana jest płatność za usługi?

Prace nad Twoją stroną rozpoczną się po wpłaceniu na konto firmy uprzednio ustalonej kwoty projektu.

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak, na życzenie Klienta – zarówno firmie jak i osobie prywatnej – wystawiamy faktury VAT.

Elementy strony WWW

Informacje techniczne na temat oferowanych stron WWW.

Czym jest strona statyczna (bez CMS)?
Strona statyczna to strona, której treść ustalana jest na etapie wdrażania. Po akceptacji i zakończeniu prac nie będziesz miał możliwości samodzielnej zmiany jej treści. Poprawki natomiast będą mogły być zgłaszane do naszego zespołu.
Czym jest CMS?
CMS (Content Management System) to system umożliwiający tworzenie i zarządzanie stroną WWW. Dzięki niemu będziesz miał możliwość zmiany treści oraz układu Twojej strony WWW bez pomocy osób trzecich. Stosowany przez nas system jest przyjazny dla użytkowników nieposiadających wcześniejszego doświadczenia w zarządzaniu stroną internetową.
Czym jest responsywność?
W dziedzinie projektowania stron WWW, responsywność to technika tworzenia stron w taki sposób, aby ich wygląd i układ automatycznie dostosowywał sie do rozmiaru okna przeglądarki. Strony tworzone przez nas są uniwersalne i dostosowują się do wyświetlania na dużych ekranach, smartfonach oraz tabletach.
Czym są wzory stron WWW?
Wzory stron WWW to przygotowane przez nas autorskie wzory wśród których wybrać możesz ten odpowiadający Twoim wymaganiom. Jest to pierwszy podgląd na to, jak może wyglądać Twoja strona WWW. Modyfikacjom podlegają elementy takie jak czcionka, kolor, układ. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się jak możemy przystosować dany wzór do Twoich potrzeb.
Czym są moduły?
Moduły to elementy każdej strony WWW zwiększające jej funkcjonalność i atrakcyjność. Oferujemy szeroki wachlarz modułów, dzięki którym Twoja strona będzie wyglądać unikatowo. Listę modułów wraz z ich opisem znajdziesz na demo.sevenus.pl.

Zamówienie usługi

Informacje na temat procesu zamówienia usługi, projektów indywidualnych oraz możliwościach kontaktu.

Jak wygląda proces zakupu strony internetowej?

Proces zakupu powinieneś zacząć od wyboru pakietu, który spełni Twoje oczekiwania. Następnie przejdź do naszej biblioteki wzorów i znajdź ten jedyny, przykuwający Twą uwagę wzór. Skorzystaj z formularza wyceny w którym będziesz miał możliwość przekazania nam swoich uwag na temat nowego projektu. Następnie nasz pracownik skontaktuje się z Tobą celem ustalenia szczegółów dotyczących wdrażania Twojej strony WWW.  Oferujemy również pomoc dotyczącą zakupu hostingu (miejsca na Twoją stronę) i domeny (adresu Twojej strony WWW).

Jakie materiały muszę dostarczyć po zamówieniu strony?
Po zamówieniu strony i ustaleniu warunków współpracy będziemy oczekiwać na dostarczenie materiałów. Głównym dostarczonym przez Ciebie materiałem powinny być treści, które umieścimy na Twojej stronie. Bardzo ważnym składnikiem strony są też obrazy. Będziemy prosić o przesłanie wszelkich obrazów, rysunków, zdjęć, które powinny znaleźć się na Twojej stronie, niezależnie od tego czy będą one tworzyć galerię zdjęć, lub będą elementem wystroju strony. W przypadku braku posiadania odpowiednich treści, grafik, zdjęć, oferujemy pomoc związaną z copywritingiem, zakupem grafik reklamowych z portali stockowych itp.
Czy istnieje możliwość zamówienia projektu indywidualnego?
Tak. Chętnie wysłuchamy Twoich propozycji stworzenia i wdrożenia indywidualnej strony WWW. Ceny indywidualnych stron zaczynają się od 2000 złotych netto, dokładna wycena następuje po przeprowadzeniu wstępnych rozmów. Zależeć ona będzie od stopnia skomplikowana strony, czasu potrzebnego na wykonanie projektu oraz jego wdrożenie, ilości i różnorodności modułów, które zawierać będzie strona, itd.
Jak możemy się skontaktować celem omówienia szczegółów współpracy?

Jeśli wybrałeś już pakiet i wzór strony, prosimy o kontakt poprzez formularz wyceny. Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany, potrzebujesz porady, masz wątpliwości – skorzystaj z podstrony Kontakt, na której znajdziesz kilka sposobów na skontaktowanie się z nami.

Wdrożenie

Informacje dotyczące wdrożenia strony WWW, możliwościach jej adresacji, wprowadzania zmian w jej zawartości.

Jaki adres może mieć moja strona WWW?
W większości wypadków polecamy adresy w domenie .pl. Posiadanie domeny z końcówką .pl jest uzależnione od jej dostępności a roczny koszt jej utrzymania zależy od cen zewnętrznego dostawcy. Potrzebujesz innej końcówki domeny? Skontaktuj się z nami!
Czym jest usługa hostingowa?
Usługa hostingowa to miejsce wydzielone na zarządzanym przez firmę zewnętrzną serwerze WWW wraz z czynnościami pozwalającymi na umieszczenie Twojej strony w sieci, jej archiwizacje oraz zabezpieczenie przed włamaniami. Usługa hostingowa jest mocno powiązana z oferowanymi przez nas pakietami. Jej cena zależy od cen zewnętrznego dostawcy.
Co mogę zmienić w wybranym wzorze?
W wybranym przez siebie wzorze – zależnie od wybranego pakietu – możesz zmienić elementy takie jak czcionka, kolorystyka, układ modułów lub niektóre elementy graficzne.
Czy mogę zmienić wybrany wzór w trakcie jego wdrażania?
Jeśli w czasie realizacji projektu zdecydujesz się na zmianę wzoru, udostępnimy Ci taką możliwość. Związane to będzie z uiszczeniem opłaty zależnej od stopnia zaawansowania prac nad aktualnym projektem. Jeżeli jednak poprawka będzie na tyle prosta i nieinwazyjna to wdrożymy ją dla Ciebie za darmo.
Jakie możliwości edycji strony i jej treści będę posiadał?
Pakiety zawierające panel zarządzania treścią (CMS – wszystkie prócz pakietu Starter) umożliwiają edycje treści zawartych na stronie. Zmianom będą mogły ulegać wszelkie treści na stronie, zdjęcia w galeriach, dane kontaktowe itd. Udostępniamy równiez możliwość tworzenia własnych, dodatkowych podstron za pomocą edytora wizualnego zawartego w panelu zarządzania.

Po zakupie

Informacje dotyczące gwarancji, zarządzaniem stroną WWW oraz przeprowadzaniem szkoleń w tymże zakresie.

Czy oferujecie gwarancję na wykonaną stronę WWW?
Na wykonaną stronę udzielamy dwunastomiesięcznej gwarancji. Zapewniamy sprawne jej funkcjonowanie przez cały okres wsparcia. W razie problemów służymy ekspresową pomocą techniczną. Nie musisz się zatem martwić o wykonywanie kopii bezpieczeństwa strony, oraz kwestiami technicznymi związanymi z opublikowaniem jej w sieci.
Czy mogę sam zarządzać stroną WWW?
Tak. Dzięki panelowi zarządzania treścią (CMS) będziesz miał możliwość edytowania treści i zdjęć na Twojej stronie. W przypadku braku doświadczenia, czynności takie jak zmiana układu podstron, dodawanie nowych podstron i modułów polecamy powierzyć osobie doświadczonej, np. firmowemu informatykowi. Pamiętaj, że za uszkodzenia układu strony i awarie powstałe wskutek niewłaściwego zarządzania stroną odpowiadasz Ty, aczkolwiek w przypadku jakichkolwiek problemów możesz skontaktować się z nami mailowo pod adresem kontakt@sevenus.pl.
Czy przeprowadzacie szkolenia dotyczące obsługi strony?
Tak. Na Twoje życzenie możemy przeprowadzić szkolenie on-line (Skype, TeamViewer) dotyczące obsługi Twojej strony. Zależnie od miejsca istnieje również możliwość spotkania osobistego.
Czy oferujecie usługę administracji stroną WWW?
Nasza firma oferuje odpłatną pomoc w prowadzeniu strony WWW. Szczegóły tej usługi możemy ustalić zarówno w dowolnym momencie wdrażania strony jak i po jego zakończeniu.
Czy przysługuje mi prawo do zwrotu w ciągu 14 dni?
Przy końcowym zatwierdzeniu złożonego zamówienia zrzekasz się z 14-dniowego okresu wycofania umowy na rzecz natychmiastowego rozpoczęcia świadczenia zamówionej przez Ciebie usługi.